Książka

„Jutro będzie koniec świata” – Justyna Posłuszna

jutro_bedzie_koniec_swiata01PRZEMEK:

Niepozorna okładka, przywodząca na myśl kawiarnie i ich uliczne ogródki, ciekawy tytuł, wręcz zmuszający do sprawdzenia co, jak, gdzie i dlaczego… niewiele mi było trzeba, by zabrać się za lekturę ;)

Henry to osiemdziesięcioletni angielski dżentelmen – niesamowicie poukładany, skrupulatny, nawet aż za bardzo. Przez swoje fobie nie rusza się w ogóle z domu, żyje w zamknięciu, mając jedynie oparcie w swojej gosposi. Kiedy ta jednak postanawia znienacka rzucić pracę, Henry wpada w szał. Jedynym, ostatecznym ratunkiem może się okazać jego była szwagierka – kobieta, z którą wolałby nie mieć nic wspólnego.

Tymczasem jeden z polskich imigrantów, Paweł, traci pracę na budowie. Pocieszenie znajduje w nowo poznanej pięknej kobiecie, choć cały czas pamięta o dziewczynie, którą zostawił w Polsce w początkowej fazie ciąży… Nieoczekiwanie los sprawia, że ścieżki dystyngowanego Henry’ego i nieustatkowanego Pawła przetną się, a młodzieniec będzie mógł spróbować swoich sił jako całodobowy pomocnik dżentelmena.

Tylko czy taki układ ma szanse przetrwać? Czy te dwa, zgoła odmienne światy, nie eksplodują? Czy to z tego powodu nastąpi – dla każdego z nich – koniec świata?

Powieść Justyny Posłusznej to przezabawna, a zarazem trzymająca w napięciu historia. Mimo pewnej gburowatości bardzo polubiłem Henry’ego. Nie sposób też nie kibicować Pawłowi i liczyć, że wszystko w jego życiu poukłada się we właściwy sposób. Mimo, że to pierwsza książka tej autorki, w ogóle nie czuć tego podczas lektury – osobiście wsiąkłem na dobre i przeczytałem powieść a jednym podejściem. Gorąco polecam – ubaw gwarantowany, a i historia fascynującą ;)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Media Rodzina.

Autor książki: Justyna Posłuszna
Tytuł książki: Jutro będzie koniec świata
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 264
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Społeczna, obyczajowa
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2017

Sprawdź także: