„IQ. Ćwiczenia na inteligencję” – wyd. Publicat

28 stycznia 2016

iqBASIA:

Ostatnio modne robi się wykorzystanie swojego czasu na rozwój pasji: robótki ręczne, kolorowanie, łączenie kropek, rysowanie i tym podobne. Na rynku pojawiają się coraz zmyślniejsze ku temu pomoce – i dobrze. Nie wszystko zyskuje mój entuzjazm, ale uważam, że wszystko, co jest choć trochę aktywniejsze od biernego patrzenia w szklane pudełko, jest od tego lepsze.

Księgarnię TAK Czytam już na pewno znacie, a jeśli nie, to naprawdę warto poznać. Ostatnio mieliśmy przyjemność zaopatrzyć się tam w kolejne książki, a wyprawa do nich stałą się już naszym comiesięcznym rytuałem. Największym problemem jest wyjście stamtąd ;) Nie wiem, jak w innych miastach, ale przypuszczam, że podobnie jak w poznańskim oddziale obsługa jest przemiła, atmosfera ma coś z bibliotecznej ciszy, pozbawiona jest jednak tego ciężkiego zapachu starszych książek, który jedni uwielbiają, a inni – jak ja – raczej nie.

Przechodząc do sedna, zaopatrzyliśmy się w zeszyt – a właściwie wielką księgę formatu A4, pełną różnorodnych zadań na inteligencję. Ćwiczenia podzielone są na 20 poziomów trudności, a w każdym z nich znajdziemy 28 zadań. Jedne z liczbami, inne z literami, zapałkami ,zegarami, puzzlami… Każdy, kto lubi myśleć (a uważam, że każdy powinien polubić myślenie :P), może znaleźć tu coś dla siebie. Pierwsze łamigłówki są łatwe i rozwiązuje się je szybko. Kolejne są coraz trudniejsze, ale odkrycie ich rozwiązania daje więcej radości.

Myślę, że pierwsze kilka poziomów śmiało można rozwiązywać z dzieckiem z podstawówki, kilka następnych zaś dobre jest na rywalizację z nastolatkami. Oczywiście na końcu książki zamieszczone są – na szczęście – wszystkie prawidłowe rozwiązania.

Serdecznie polecamy :)
3telnik.pl & Rodzinka Warta Poznania

Recenzja książki jest efektem współpracy z
takczytam

Tytuł książki: IQ. Ćwiczenia na inteligencję
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 208
Gatunek: Literatura naukowa i popularnonaukowa
Forma: Zbiór łamigłówek
Rok pierwszego wydania: 2012

Related posts:

"Mężczyzna w chwili, gdy zostaje sam" - Dominik Fórmanowicz + KONKURS!!!
"Słodkich snów, Anno" - Joanna Opiat-Bojarska
"Korona" - Kiera Cass

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>