„Harry Potter. Podróż przez historię magii” – British Library

7 marca 2018

harry_potter_podroz_przez_historie_magii01PRZEMEK:

Nie ma chyba na świecie potrafiącego czytać człowieka, który nigdy nie usłyszały o Harrym Potterze. Nastoletnim czarodzieju. Chłopcu, który przeżył. Siedmiotomowa saga pióra J.K. Rowling stała się wręcz ikoną literatury dziecięco-młodzieżowej, doczekując się ekranizacji, gier wideo oraz dodatkowych tytułów książkowych utrzymanych w czarodziejskim klimacie.

„Harry Potter. Podróż przez historię magii” to wydany nie tak dawno przez wyd. Media Rodzina album, stanowiący po części encyklopedię, po części papierową wystawę, po części zaś małe kompendium wiedzy o wykreowanym przez Rowling świecie. Dowiadujemy się z niego m.in. kilku ciekawostek na temat samego powstawania cyklu, pomysłów autorki, odkrywamy jej własnoręcznie wykonane ilustracje czy notatki dotyczące poszczególnych osób lub scen.

Ale to nie wszystko – całość przeplatana jest także ilustracjami autorstwa Jima Kaya (tymi samymi, które zdobią edycje ilustrowane poszczególnych tomów) i zawiera także mnóstwo informacji na temat poszczególnych przedmiotów wykładanych w Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart. Znajdziemy tu także odniesienia do historii, choćby w przypadku zielników czy czarownic.

Całość stanowi wspaniały album, idealny zarówno dla fanów serii, chcących odświeżyć sobie pamięć i odkryć jeszcze więcej tego, co w Hogwarcie nieodkryte ;) jak i dla tych, którzy nigdy styczności z przygodami Harry’ego Pottera nie mieli – po lekturze tej książki aż chce się na nowo sięgnąć po pierwszy tom ;)

Gorąco polecam!

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Media Rodzina.

Autor książki: British Library
Tytuł książki: Harry Potter. Podróż przez historię magii
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz
Liczba stron: 144
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Fantasy
Forma: Album
Rok pierwszego polskiego wydania: 2018

Related posts:

"Kto sieje wiatr" - Nele Neuhaus
"Większość bezwzględna" - Remigiusz Mróz
"Młody świat" - Chris Weitz