„Harry Potter i Zakon Feniksa” – Joanne K. Rowling

19 marca 2016

HarryPotteriZakonFeniksaAGNIESZKA:

Dziś znów powracamy do przygód Harry’ego. Oj działo się ostatnio, działo. Teraz, kiedy Lord Voldemort powrócił na dobre, w świecie magii zapanował niepokój.

Postanowiono reaktywować Zakon Feniksa – tajną organizację, która będzie walczyć przeciwko Voldemortowi i jego sprzymierzeńcom. Do Hogwartu jako nowy nauczyciel obrony przed czarną magią trafia osoba z ministerstwa – Dolores Umbridge – „różowa” kobitka, która zamiast uczyć praktyki każe im tylko czytać o teorii. Harry, Ron i Hermiona dochodzą do wniosku, że to za mało i organizują tajemne spotkania Gwardii Dumbledore’a. Należy do niej wiele osób, w tym Cho, która już ostatnio padła w oko Harry’emu. Jak to się potoczy? Czy Harry wyszkoli uczniów i ruszą szturmem na Voldemorta? To już musicie przeczytać sami!

To chyba najdłuższa z części, bo ma ona prawie tysiąc stron. Mimo to czyta się ją szybko i sprawnie. Podobała mi się o wiele bardziej niż poprzednia część i uratowała mnie przed porzuceniem tej serii (całe szczęście!). Fabuła staje się coraz ciekawsza, Hogwart to już nie tylko sielanka i fajne lekcje zaklęć. Trzeba się dobrze zastanowić, komu ufać.

Film również zrobił na mnie wrażenie, więc ekranizację polecam także wszystkim kinomaniakom – po przeczytaniu książki, oczywiście ;)

Autor książki: Joanne K. Rowling
Tytuł książki: Harry Potter i Zakon Feniksa
Tytuł oryginalny: Harry Potter and the Order of the Phoenix
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Andrzej Polkowski
Liczba stron: 960
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Fantasy
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2003
Rok pierwszego polskiego wydania: 2004

Related posts:

"Więcej czerwieni" - Katarzyna Puzyńska
"Góra bezprawia" - John Grisham
"Tłumacz rzeczy" - Randall Munroe

2 Comments

  • Niekulturalna 19 marca 2016 at 17:24

    Seria o Harry’m Potterze to książki mojego dzieciństwa. Wszystkie tomy pochłonęłam w kilka tygodni i z chęcią powtórzę to niedługo. Genialna historia z bardzo dobrą ekranizacją :D

  • Miłka Kołakowska 19 marca 2016 at 21:44

    Wszystkie części Harrego czytało mi się szybko i sprawnie, wspominam je bardzo miło, chociaż upłynęło już kilkanaście lat od lektury. Pozdrawiam :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>