Książka

„Gildia magów” – Trudi Canavan

352x500AGNIESZKA:

Jakoś wcześniej, kiedy przechodziłam koło takich książek, wydawało mi się, że jest milion podobnych. Myślałam więc: skoro jest ich aż tyle, to dlaczego jakaś tam jedna miałaby być szczególnie interesująca? Sama też mam często opory w sięganiu po niektóre pozycje. Tytuł ten jednak podsunął mi kolega, a kiedy tylko zaczęłam czytać – zatonęłam w lekturze.

Życie w Imardin toczy się w żywej atmosferze. To właśnie tam ma swą siedzibę Gildia Magów – miejsce dla ludzi obdarzonych mocą. Jednakże podczas corocznego rytuału oczyszczania przez magów miasta z biedoty i żebraków, staje się coś nieoczekiwanego. Dziewczyna imieniem Sonea, niezadowolona z tego, co się dzieje, rzuca kamieniem, przebijając osłonę magów, a także uderzając nim maga z taką siłą, która go niemalże zabija. Magowie, świadomi tego, że ta dziewczyna najprawdopodobniej ma w sobie wielką, magiczną moc, chcą ją przygarnąć do Gildii, podczas gdy ona sama nie bardzo tego chce. Niestety kontrolowanie mocy samemu staje się dość niebezpieczne. Jak potoczą się dalsze losy Sonei? Koniecznie przeczytajcie!

Dla mnie to jedna z lepszych książek, które kiedykolwiek przeczytałam. Jest to historia bardzo wciągająca, a zarazem prosta. Nie sądziłam do niedawna, że można te dwie rzeczy połączyć :P A ponieważ jest to pierwsza część trylogii, natychmiast zabrałam się za kolejną część. W tej chwili mam przerwę, ale na pewno już niedługo zabiorę się za ostatni tom :) Polecam serdecznie wszystkim tym, którzy lubią się „zaczytać” oraz uwielbiają takie magiczne klimaty.

Autor książki: Trudi Canavan
Tytuł książki: Gildia magów
Tytuł oryginalny: The Magicians’ Guild. The Black Magician Trilogy: Book One
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Inga Sawicka
Liczba stron: 520
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Fantasy
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2001
Rok pierwszego polskiego wydania: 2007

Sprawdź także: