Książka

„Elmer. Kolorowe przygody” – David McKee

elmer-kolorowe-przygody-w-iext51596391PRZEMEK:

Dawno nie wspominaliśmy na stronie o niesamowitym słoniu w kratkę. Pora zatem nadrobić zaległości i opowiedzieć co nieco o najnowszym zbiorze opowiadań z tymże bohaterem ;)

➡ „Elmer. Kolorowe przygody” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Tym razem #mali3telnicy otrzymują cztery opowieści, z których każda niesie równie ciekawą i wartościową treść. „Elmer i Super El” rowadzanam nowego bohatera. Ba! Superbohatera! Szkoda tylko, że strój mu się nieco podarł. Na szczęście Elmer wie, że w tej kwestii można liczyć na pomoc Ciotki Zeldy – tylko jak trafić do niej niepostrzeżenie, by nie narazić naszego nowego kolegi na pośmiewisko?

„Elmer i wielki ptak” to z kolei historia o ogromnym ptaku, siejącym postrach wśród małych ptaszków w okolicy. Czy zwierzęta będą w stanie poradzić sobie z agresywnym przybyszem? Czy Elmer przy okazji nauczy czegoś zarówno czytelników, jak i wszystkie ptaszki?

Trzecie opowiadanie – „Elmer i Słonięty Mikołaj” – jak łatwo się domyślić, utrzymane jest w zimowo-świątecznym klimacie i opowiada o tym, w jaki sposób słonie otrzymują prezenty. Z kolei „Elmer i melodia” to podpowiedź, co robić w sytuacji, gdy w kółko po głowie chodzi nam jakiś utwór i nie możemy przestać o nim myśleć, choć bardzo byśmy chcieli.

David McKee w swoich historyjkach jak zwykle nie tylko uczy, ale i bawi – i to bez względu na to, ile czytelnik ma lat. Przygody Elmera to zdecydowanie dobry pomysł na prezent dla dziecka – zarówno tego, które już umie czytać samo, jak i młodszego, które chętnie wysłucha ciekawej historii i obejrzy okraszające je ilustracje. Gorąco polecamy!

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Papilon.

„Elmer. Kolorowe przygody” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: David McKee
Tytuł książki: Elmer. KOlorowe przygody
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Maria Szarf
Liczba stron: 128
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Dziecięca
Forma: Zbiór opowiadań
Rok pierwszego wydania: 2017

Sprawdź także: