„Elmer i motylek” – David McKee

7 maja 2016

elmerimotylekBiorąc pod uwagę, że Elmer jest słoniem, spotkanie kolorowego, kraciastego olbrzyma z małym motylkiem musi być ciekawą przygodą – dokładnie taka myśl naszła mnie, widząc zaledwie tytuł książki..

Już na początku książki mali czytelnicy dowiadują się, w czym rzecz: Elmer pomaga w potrzebie małemu, bezsilnemu motylkowi, ratując go z opresji. Ten dziękuje i oznajmia, że w przyszłości odwdzięczy się – wystarczy, że słoń go głośno zawoła. Tylko czy naprawdę motylek może uratować życie słonia?

Nietrudno się domyślić, jaki morał zawarty jest w tej części serii o Elmerze. Po pierwsze, książka uczy, że należy pomagać potrzebującym. Po drugie – że dobro wraca i nasze dobre uczynki zaowocują. Po trzecie – nie należy bać się prosić o pomoc. I po czwarte – za przysługi warto się odwdzięczać.

Także drodzy rodzice i wychowawcy – wpuśćcie Elmera do Waszych domów i przedszkoli. Zapewniam, że ta przysługa też odbije się pozytywn echem, zwłaszcza wśród maluchów :)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękuję Wydawnictwu Papilon.

Autor książki: David McKee
Tytuł książki: Elmer i motylek
Tytuł oryginalny: Elmer and Butterfly
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Maria Szarf
Liczba stron: 32
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Literatura dziecięca
Forma: Książka obrazkowa
Rok pierwszego wydania: 2002
Rok pierwszego polskiego wydania: 2013

Related posts:

"Dzieci gniewu" - Paul Grossman
"Eat Pretty. Jedz i bądź piękna" - Jolene Hart
"Jedenaście dni w Berlinie" - Håkan Nesser

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>