Książka

„Dwór cierni i róż” – Sarah J. Maas

„Dwór cierni i róż” to książka, o której głośno zawsze i wszędzie. Postanowiłam nie zostawać w tyle i zapoznać się z tą historią. Czy żałuję?

W książce poznajemy historię dziewiętnastoletniej Feyre, mieszkającej w dalekiej krainie Prythianu, a w zasadzie to za murem, w małej wiosce. Zajmuje się na co dzień polowaniem, zdobywając pożywienie dla swojej rodziny, podczas gdy jej siostry i ojciec niewiele robią. Pewnego dnia, będąc jak zawsze na polowaniu w lesie, próbuje zabić jelenia, ale zabija też wilka.

Okazuje się jednak, że wilk, którego zabiła, nie był zwykłym wilkiem, a tajemnym stworem z rodziny Fae. Fae są magicznymi stworzeniami, mającymi różne moce. Po całym zajściu do domu Feyre wpada potwór, jeden z przedstawicieli rodu Fae, mówiąc, że zabiła jednego z nich, więc musi teraz spłacić dług krwi – krew za krew. Oznajmia jednak, że zamiast ginąć, dziewczyna może także iść z nim i żyć do końca życia w jego domu. Co wybierze Feyra? Czy coś dowiedzie temu, że jest niewinna, czy może jednak pójdzie za tajemniczym stworem Fae, godząc się na bycie uwięzioną?

➡ Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Jeśli znacie historię Pięknej i Bestii to możecie dostrzec tutaj pewne podobieństwa – jest to taki trochę retelling. Tylko, że ta wersja podobała mi się zdecydowanie bardziej. Dawno żadna fantastyka mnie tak nie wciągnęła. Akcja płynie bardzo szybko, co nadaje fajnego tempa tej książce, przez co mimo obojętności czyta się ją sprawnie i z niecierpliwieniem wyczekuje, co będzie za chwilę. Ciekawi bohaterowie, których nie da się nie polubić i ta magia wisząca w powietrzu – coś niesamowitego. Jest i wątek miłosny, który w powieściach fantastycznych bardzo łatwo skopać. Tutaj jednak został on bardzo dobrze przedstawiony. Dawno tak dobrze nie bawiłam się czytając i zdecydowanie muszę znaleźć czas na kontynuację tej książki.

Jeśli ktoś jeszcze nie czytał książek Sarah J. Maas, zdecydowanie polecam „Dwór cierni i róż” na sam początek – mnie tą historią ta pani do siebie przekonała!

➡ „Dwór cierni i róż” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Autor książki: Sarah J. Maas
Tytuł książki: Dwór cierni i róż
Tytuł oryginalny: A Court of Thorns and Roses
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Jakub Radzimiński
Liczba stron: 524
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Fantasy
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2015
Rok pierwszego polskiego wydania: 2016

Sprawdź także: