„Co za szycie!” – Anna Maksymiuk-Szymańska

13 stycznia 2016

okładkaBASIA:

O matko, ile ja się naszukałam takiego poradnika, zaczynając swoja przygodę z maszyną… Przeszłam wiele antykwariatów i księgarni, nawet stoiska z gazetami branżowymi. Wszystkie Burdy świata na niewiele się zdają, kiedy nie wiesz, co to prujka czy flizelina i nie umiesz czytać wykrojów.

Autorka przeprowadza czytelnika jak dziecko: delikatnie, łagodnie a jednocześnie niezwykle dokładnie, najpierw przez wybór maszyny, potem przez jej podstawową obsługę. Choć ja maszynę mam już od dwóch lat i obecnie szyję coraz częściej, sporo się dowiedziałam o funkcjach, z których wcześniej nie zdawałam sobie sprawy.

Poradnik pokazuje wiele szczegółów, które dla wielu krawcowych są oczywiste, a przez które początkujące szyjące wkurzają się co rusz na maszynę i wiecznie rwącą się nitkę. Jaka igła i nitka do jakiego materiału? Co szyć jaką stopką? Jakich akcesoriów potrzebujemy oprócz maszyny, jak wygląda i czym się charakteryzuje dany materiał, jakim ściegiem przeszyć… mogłabym tak wymieniać i wymieniać, ale nie o to chodzi. Na koniec autorka pokazuje, jak uszyć kilka rzeczy, m.in. T-Shirt, bluzę, sukienkę, getry, torbę.

Dziękuję Aniu w swoim, a także w imieniu wszystkich początkujących krawcowych, które będą miały przyjemność zacząć dzięki Tobie swoja przygodę z maszyną :)

A wszystkim szyjącym życzę prostych ściegów :)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękuję Wydawnictwu Septem.

Autor książki: Anna Maksymiuk-Szymańska
Tytuł książki: Co za szycie!
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 240
Kategoria: Hobby
Gatunek: Rękodzieło
Forma: Poradnik
Rok pierwszego wydania: 2015

Related posts:

"Wszechświaty" - Leonardo Patrignani
"Zimowe panny" - Cristina Sánchez-Andrade
"Tajemnice Amy Snow" - Tracy Rees