„Bitcoin. Złoto XXI wieku” – Karol Kopańko, Mateusz Kozłowski

22 stycznia 2015

bitcoinDawniej handel oparty był o różnego rodzaju przedmioty i zwierzęta. Ot, płaciło się komuś przykładowo trzema kozami lub trzydziestoma cegłami. Dziś żyjemy w czasach, w których największą wartość ma złoto (a może jednak ropa?), zaś za produkty i usługi płacimy pieniędzmi w różnej walucie, coraz częściej w formie elektronicznej. Czy świat zrobi kolejny krok do przodu i zainteresuje się na szeroką skalę kryptowalutami, nie mającymi swoich fizycznych odpowiedników w postaci monet i banknotów? Czym są owe tytułowe bitcoiny?

Karol Kopańko i Mateusz Kozłowski wprowadzają nas w świat kryptowalut opartych o skomplikowane reguły matematyczne. Poznajemy nie tylko prawdopodobnego twórcę bitcoinów, ale też podstawowe informacje na temat ich wartości, sposobu „zdobywania” i „przechowywania”.

Książka stanowi swoisty przewodnik po świecie BTC, a zarazem poradnik dla osób, które pragną szerzej zainteresować się tematem kryptowalut. Pisana prostym językiem, z pewnością nawet największemu laikowi dostarczy podstawowej wiedzy i pomoże mu odpowiedzieć na pytanie, czy warto się poważniej zainteresować światem bitcoina.

Autor książki: Karol Kopańko, Mateusz Kozłowski
Tytuł książki: Bitcoin. Złoto XXI wieku
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 160
Kategoria:
Literatura naukowa i popularnonaukowa
Gatunek: Informatyka
Forma: Poradnik
Rok pierwszego wydania: 2014

Related posts:

"Tuwim. Wylękniony bluźnierca" - Mariusz Urbanek
"Bóg zawsze znajdzie Ci pracę. 50 lekcji jak szukać spełnienia" - Regina Brett
"Księżniczka z lodu" - Camilla Läckberg

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>