„Biblia z puzzlami dla dzieci” – Anja Juhl

4 sierpnia 2016

Biblia-z-puzzlami-dla-dzieciPRZEMEK:

Tydzień temu opisywałem książkę dla dzieci, która „w zestawie oferowała pacynkę z małą małpką. Wspomniałem wówczas także o książeczkach z puzzlami – do tej pory natrafiłem na kilka takich, ale ta dzisiaj opisywana jest wyjątkowa :)

Biblię dla dzieci opisywaliśmy już raz – wydaną przez wyd. Święty Wojciech jako „Mój biblijny skarb„, autorstwa najpewniej kogoś spokrewnionego z autorką dziś opisywanej książeczki wydanej przez WAM. Raz, że nazwisko to samo, dwa – książeczki są do siebie nieco podobne, choć „Biblia z puzzlami dla dzieci” zawiera o wieeeele więcej treści (nie tylko obszerniejsze opisy, ale i dodatkowe „rozdziały”) – już na pierwszy rzut oka zresztą widać, że przeznaczona jest dla nieco starszych czytelników niż „Mój biblijny skarb”.

Wracając jednak do treści – w środku znajdziemy 11 opowieści ze Starego Testamentu i 9 z Nowego, wszystkie okraszone bardzo ładnymi rysunkami. Ambitniejsze dzieci obok tytułu opowiastki znajdą także w nawiasie „adres” biblijny, dzięki któremu mogą w Piśmie Świętym odszukać pierwotny tekst. To jednak nie wszystko – w obie okładki – czyli w pierwszą i ostatnią opowieść – wbudowane są dodatkowo puzzle, co zwiększa interaktywność książeczki a zarazem może stanowić bodziec do sięgnięcia przez dziecko po Biblię :)

Jeśli zatem zamierzacie połączyć przyjemne z pożytecznym i w ciekawy sposób wprowadzić dziecko w świat opisany na łamach Pisma Świętego, ta książeczka jest naprawdę dobrym wyborem :)

Recenzja książki w atrakcyjnej cenie jest efektem współpracy z
takczytam

Autor książki: Anja Juhl
Tytuł książki: Biblia z puzzlami dla dziec
Tytuł oryginalny: My Little Activity Bible
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Barbara Żak
Liczba stron: 40
Kategoria:
Literatura piękna
Gatunek: Literatura dziecięca
Forma: Zbiór opowiadań/nowel
Rok pierwszego wydania: 2013
Rok pierwszego polskiego wydania: 2014

Related posts:

"Gra o tron" - George R.R. Martin
"Mageot" - Krzysztof Kochański
"Immunitet" - Remigiusz Mróz

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>