„Bądź zdrowa. Poradnik dla kobiet” – Jadwiga Górnicka

10 grudnia 2015

badz-zdrowa-poradnik-dla-kobiet-nowosc-1934045BASIA:

Masz problemy z otyłością? Walczysz z opryszczką? Wiecznie bolą Cię nogi? Twoja skóra przypomina papier ścierny, a włosy same dzielą się na czworo? W tej książce znajdziesz dobre sposoby, jak sobie z tym poradzić.

Dobre z pewnością, nie wiem natomiast, czy najlepsze – bo to, co może sprawdzić się u jednej lub kilku osób, u innej może nie działać. Jednak w książce tej znajdziesz naturalne (naprawdę naturalne, oparte o zioła – niektórych nazwę zobaczysz po raz pierwszy) sposoby na wiele dolegliwości, z którymi zmagają się kobiety.

Jak w tytule – jest to poradnik, który został podzielony na cztery części. Pierwsza omawia zdrowe odżywianie, ale nie tylko tradycyjną piramidę żywności, bo także kwasowo-zasadowość produktów oraz dlaczego jeść te warzywa, a unikać czerwonego mięsa. Zawiera a także informacje dla kobiet w ciąży i karmiących. Następnie mamy rozdział o zasadach zdrowego trybu życia, w którym znajdziemy informacje jak zdrowo oddychać, jak oczyścić swój organizm, jak poprawić sprawność swojego umysłu, a także wykaz poszczególnych owoców i warzyw, których wpływ może mieć istotne znaczenie dla naszego zdrowia. Trzecia część poświęcona jest wybranym schorzeniom, które oprócz dokładnego opisu, zawierają przyczyny, możliwe antidota, a także czasem sposoby zapobiegania, oprócz standardowych standardów, jak bóle głowy, grzybica, opryszczka, pomoc znajdą również kobiety chore na mięśniaki macicy, paradontozę czy żylaki. Ostatnia część dotyczy urody i pielęgnacji – tutaj dowiemy się, jak dbać o skórę, włosy i paznokcie, ale także stopy. Znajdziemy tu ponadto całe mnóstwo maseczek, przepisów na herbatki i kąpiele.

Każda z nas czuje się lepiej czy gorzej, w zależności od odporności, wieku, stylu życia, wagi, pogody bądź samopoczucia – no chyba, że mamy depresję, ale to Górnicka przewidziała i także opisała. Na jedne czynniki, jak pogoda czy wiek nie mamy wpływu, ale wiele możemy zmienić, tym samym poprawiając nasze zdrowie, a więc i życie. Serdecznie polecam zatem lekturę tego poradnika :)

Recenzja książki jest efektem współpracy z
takczytam

Autor książki: Jadwiga Górnicka
Tytuł książki: Bądź zdrowa. Poradnik dla kobiet
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 264
Kategoria: Hobby
Gatunek: Uroda i zdrowie
Forma: Poradnik
Rok pierwszego wydania: 2010

Related posts:

"Sarah. Księżniczka" - Antonella Anghinoni
"Miriam. Tancerka" - Antonella Anghinoni
"The Call. Wezwanie" - Peadar O'Guilín

2 Comments

  • Miłka Kołakowska 11 grudnia 2015 at 00:20

    Dzięki pani Górnickiej mój partner żyje i ma się dobrze. Pani doktor pomogła mu jak chorował mocno w dzieciństwie. Jego mama zbiera wszystkie książki pani Górnickiej i nawet na Barbórkę kupiliśmy jej jedną :) Książka jest warta przeczytania. Mądra kobieta z pani doktor, pomogła wielu osobom. Pozdrawiam :)
    Ps. W ostatnim akapicie jest Górecka zamiast Górnicka.

    • Basia 11 grudnia 2015 at 08:19

      Dziękujemy, już poprawione :) Zgadzamy się, dlatego właśnie polecamy tę pozycję :) Życzymy zdrowia :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>