„Assassin’s Creed: Czarna bandera” – Oliver Bowden

13 kwietnia 2015

ac6Jest rok 1711. Młody Edward Kenway mieszka wraz z rodzicami s West Country i prowadzi wraz z nimi gospodarstwo. Marzy jednak o czymś więcej – o awansie społecznym, bogactwie, przygodzie, sławie nazwiska. Podczas jednej z częstych wizyt w gospodzie Auld Shillelagh dostrzega młodą kobietę oraz trójkę mężczyzn, próbujących ją upić, a następnie wykorzystać. Ratuje ją od zguby, zyskując tym samym kilku wrogów oraz wdzięczność Caroline, której służącą uratował.

Choć Caroline jest już niemal wydana za kogoś innego, z równie wysokiej warstwy społecznej, sprzeciwia się rodzicom i wychodzi za Edwarda. Ten, nie mogąc utrzymać swojej nowej rodziny, decyduje się na zostanie korsarzem, by wrócić z kufrem pełnym złota jako majętny i poważany człowiek. Wreszcie ma okazję spełnić swe marzenia o majątku i przygodach, nie jest jednak świadom tego, że czeka go spotkanie z dwoma tajnymi stowarzyszeniami – templariuszy i asasynów.

Czy Edward wybierze któryś z nich i postanowi mu służyć? Jaki to będzie miało wpływ na jego dalsze losy? Po części wiedzą to Ci, którzy czytali wvześniejszy tom serii – „Assassin’s Creed: Porzuceni”, opisujący losy syna Edwarda, Haythama. Wspomnę jedynie, że żywot korsarza i pirata z perspektywy Kenwaya jest równie barwny, co niebezpieczny. Ba – do końca nie wiadomo, komu ufać, a komu nie.

Trzymająca w napięciu, bardzo klimatyczna, piracka opowieść o asasynach i templariuszach, mająca swój pierwowzór w grze. Spodoba się jednak nie tylko fanom, ale i miłośnikom średniowiecza, piratów i tajemnic. Przy okazji – gorąco zachęcam do lektury 5 wcześniejszych tomów autorstwa Olivera Bowdena, by głębiej wczuć się w klimat rywalizacji między dwoma zakonami.

E-booka zrecenzowaliśmy dzięki uprzejmości:logo_insignis

Autor książki: Oliver Bowden
Tytuł książki: Assassin’s Creed: Czarna bandera
Tytuł oryginalny: Assassin’s Creed: Black Flag
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Przemysław Bieliński
Liczba stron: 448
Kategoria:
Literatura piękna
Gatunek: Historyczna
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2013
Rok pierwszego polskiego wydania: 2014

Related posts:

"Lifehacker. Jak żyć i pracować z głową. Wydanie III" - Adam Pash, Gina Trapani
"Dziedzictwo przodków. Tod mit uns" - Suren Cormudian
"Zaginiona dziewczyna" - Gillian Flynn

One Comment

  • Sub.rosa 13 kwietnia 2015 at 10:48

    Mam wrażenie, że to typ męskiej literatury. Mnie fabuła nie przekonała – pewnie byłoby inaczej, gdyby to kobieta obrała sobie za cel wyprawę po majątek ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>