Książka

„Amory. Zaloty i podboje” – Szymon Drobniak, Marta Łepkowska

Rozmnażanie się jest tematem tabu – zwłaszcza, jeśli mamy na myśli rozmowy z dzieckiem. A gdyby tak podejść do tematu od nieco innej strony i przedstawić mu, jak głosi podtytuł recenzowanej dziś książki, „niesamowite historie o rozmnażaniu w świecie przyrody”?

Książka zawiera ilustrowane (spokojnie, bez obaw) opisy aż trzydziestu jeden organizmów i ich niekiedy zabawnych, a z pewnością nietypowych sposobów na uzyskanie potomstwa. Bo wpadlibyście na to, że w celu zdobycia partnerki należy wybudować najlepszą w okolicy altankę? Albo że można być mamą i tatą jednocześnie pod kątem biologicznym? Czym uwodzi swoja ukochaną skarabeusz? Albo… dlaczego para jeżozwierzy siusia na siebie wzajemnie?

➡ Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Świat jest pełen zaskakujących zjawisk – te opisane w tej książce także niejednokrotnie wprawią Was w zdumienie. A jak już nad prokreacyjnymi fanaberiami niektórych gatunków przyjedziecie do porządku dziennego, o wiele łatwiej może być Wam w dalszej perspektywie porozmawiać z dzieckiem o tym, jak to jest u człowieka.

Interesujący, edukacyjny album Szymona Drobniaka, doktora biologii ewolucyjnej i zoologii, zilustrowany przez Marię Łepkowską to jednak nie tylko świetny sposób na oswojenie tematu rozrodczości. To także po prostu kopalnia fascynującej wiedzy na temat otaczającej nas przyrodniczej rzeczywistości, która z pewnością okaże się zaskakującym zbiorem ciekawostek dla Waszych małych czytelników :)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Babaryba.

➡ „Amory. Zaloty i podboje” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Autor książki: Szymon Drobniak, Marta Łepkowska
Tytuł książki: Amory, zaloty i podboje czyli niesamowite historie o rozmnażaniu w świecie przyrody
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 144
Kategoria: Literatura naukowa i popularnonaukowa
Gatunek: Nauki przyrodnicze, Dziecięca
Forma: Esej/zbiór esejów
Rok pierwszego wydania: 2018

Sprawdź także: