„52 zmiany. Zmień swoje życie tydzień po tygodniu” – Leo Babauta

16 grudnia 2015

52_zmiany_zmien_swoje_zycie_tydzien_po_tygodniu_IMAGE1_303552_3Za kilkanaście dni Nowy Rok. Przywitamy kolejne 366 dni, w których będziemy chcieli stać się lepszymi ludźmi i wypełnić noworoczne postanowienia. I jak zwykle gdzieś w lutym uznamy, że nam nie idą i o kant tyłka je potłuc. Tymczasem możemy sprawić, by rok 2016 naprawdę przyniósł zmiany – pomoże nam w tym Leo Babauta.

Jego idea jest wręcz banalna: oto w książeczce znajduje się opis 52 zmian, które warto wprowadzić w swym życiu. Po jednej na tydzień. I tu tkwi sekret skuteczności systemu Babauty – nie wprowadzamy naszych autoobietnic w życie wszystkich naraz z nastaniem 1 stycznia, tylko czynimy z tego stopniowy proces. Kroczek po kroczku. Tydzień po tygodniu. Bezboleśnie.

Do jakich zmian zachęca nas Leo Babauta? Przede wszystkim należy zaznaczyć, że nie do wszystkich 52. To znaczy jeśli komuś wszystkie odpowiadają – to proszę bardzo. Ale może równie dobrze wybrać 40, 31, 26, 13 albo i jedną. Przechodząc jednak do meritum – Leo podpowiada, jak usprawnić wiele dziedzin naszego życia: kwestie finansowe, możliwości naszego umysłu wszechobecny bałagan, zainteresowania, kreatywność, sport…

Co najważniejsze – zmiany nie stanowią trudnych zadań. Są proste, jednak zachęcają do podnoszenia sobie poprzeczki i czynienia zeń nawyków. Bo to, co wejdzie nam w 2016 w krew, zostanie z nami na zawsze.

A tak z zupeeeełnie innej beczki: urzekła mnie ta okładka <3 taka... minimalistyczna, ale i sugestywna ;)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękuję Wydawnictwu IUVI.

Autor książki: Leo Babauta
Tytuł książki: 52 zmiany: Zmień swoje życie tydzień po tygodniu
Tytuł oryginalny: 52 Changes
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Ewa Wiąckowska
Liczba stron: 184
Kategoria: Literatura naukowa i popularnonaukowa
Gatunek: Nauki społeczne
Forma: Poradnik
Rok pierwszego wydania: 2013
Rok pierwszego polskiego wydania: 2013

Related posts:

"W zwierciadle, niejasno" - Jostein Gaarder
"Ciężarówką przez 9 miesięcy" - Kaz Cooke
"Trzeci klucz" - Jo Nesbø

One Comment

  • Miłka Kołakowska 16 grudnia 2015 at 11:48

    Okładka rzeczywiście przyciąga, treść trochę mnie, przynajmniej mnie. Mam jakąś awersję do takich publikacji, w których ktoś podpowiada, co mogę zmienić we własnym życiu. Może kiedyś polubię takie poradniki, ale jest na to jeszcze za wcześnie. Pozdrawiam :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>