„365 bajek na każdy dzień” – Antologia

25 lipca 2017

7763f7e5634d5d7746b08bb90059853408046f27BASIA:

Jak sama nazwa wskazuje, jest to 365 bajek – na każdy dzień jedna. Oczywiście tylko umownie, ponieważ nikt nie będzie sprawdzać, czy się tego trzymamy ;) Każda z nich zajmuje stronę, każda jest odrębną historią, mająca niepowtarzalnych bohaterów o ciekawych przygodach i została okraszona obrazkiem polskich ilustratorów.

➡ „365 bajek na każdy dzień” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Polscy są również autorzy. Bajki są jak najbardziej współczesne. Tematów jest wiele, ale oczywiście dostosowane są do dziecięcej rzeczywistości. Przyjaźń, miłość rodzinna, szacunek dla zwierząt, bycie pomocnym i wiele innych kwestii. Możemy przeczytać m.in. o Kopciuszku chodzącym w trampkach, o torcie z warzyw dla dziewczynki z alergią, smoku który korzysta z biura samotnych smoków, a także wiele innych opowiadań. dotykających tematów naszych czasów bądź wyjaśniających powiedzonka takie, jak wstać lewa nogą. Niektóre z nich zawierają w sobie świetny pomysł na wspólną zabawę z dzieckiem – przykładowo w jednej z nich chłopiec porządkując z tatą garaż znalazł w nim kilka niepotrzebnych pudeł, z których wspólnie zrobili zamek, zaś w innej wnuczka z babcią malują ogrodowe kamienie.

Bajeczki są krótkie, dlatego dla dzieci, którym często trudno jest się skupić na czymś dłużej, są idealne – a jeśli lubią słuchać bajek, to można przeczytać kolejną i kolejną… Są uniwersalne, nie poukładane według pór roku czy innego tego typu klucza, dlatego można za każdym razem otwierać książkę losowo na innej stronie.

Polscy autorzy i ilustratorzy zrobili kawał dobrej roboty – opowiastki są tak ciekawe, że recenzując książkę przeczytałam ich więcej niż zamierzałam, ale najlepszą rekomendacją będzie zacytowanie słów mojej dwuipółletniej córeczki: „Jesce jedna, mama!”.

Polecamy serdecznie!

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Papilon.

„365 bajek na każdy dzień” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Tytuł książki: 365 bajek na każdy dzień
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 376
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Literatura dziecięca
Forma: Zbiór opowiadań
Rok pierwszego wydania: 2016

Related posts:

"Opactwo świętego grzechu" - Sue Monk Kidd
"Ofiara losu" - Camilla Läckberg
"Kastor uprawia fasolkę" - Lars Klinting